Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

2017-01-09

Orszak Trzech Króli 2017

Orszak 2017 sp

Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana potocznie Świętem Trzech Króli już od kilku lat świętowana jest w Polsce w sposób szczególny poprzez orszak Trzech Króli. Odbywa się on również w Krakowie. Nasza szkoła włączyła się w Orszak Niebieski, który wyruszył z placu Matejki na Rynek Główny . Udział w tegorocznym orszaku był nie lada wezwaniem dla jego uczestników, gdyż oprócz Trzech Króli, muzyki, chorągwi i innych elementów dekoracyjnych szedł z nami WIELKI MRÓZ! Nie zraziło to Rodziców i uczniów naszej szkoły, którzy ochoczo maszerowali za Królem. Na Rynku oczekiwaliśmy na pozostałe orszaki, wesoło podśpiewując kolędy oraz przytupując do rytmu, nawet robiąc przysiady, a także dzieląc się ciepłą czekoladą na rozgrzewkę!
Wielkie gratulacje dla Wszystkich, którzy nie wystraszyli się minusowej temperatury i szli RAZEM z Królami pokłonić się Dzieciątku Jezus!

s. Katarzyna
2017-01-07

Drugi etap Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego 2016

język polski

Do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego zakwalifikowały się uczennice klas szóstych: Agnieszka Dudek, Konstancja Kozińska i Zuzanna Niedziela.
Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór!

Polonistki
2017-01-02

DEUTSCHFREUND 2016

jersz 2016 mini

16 listopada 2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND 2016 i nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre rezultaty!!!

Justyna Kisielewska Przeczytaj całość
2017-01-02

„LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

listy do świętego mikołaja 2016

PRZEDSTAWIENIE KOŁA TEATRALNEGO KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH.
Gdy zbliża się 6 grudnia całe niebo zasypane jest listami. Nikt się temu nie dziwi. Wszyscy wiedzą, do kogo są one adresowane. Tyle listów otrzymuje tylko jeden święty - Św. Mikołaj. Jest z nimi mnóstwo zamieszania i gdyby nie pomoc małych Aniołków, sam Święty nie dałby sobie rady. Tylko One potrafią odczytać te „bazgroły”, rozszyfrować rysunki i uporządkować listy. Dzięki Ich pomocy wszystkie dzieci i nie tylko dzieci otrzymują na czas prezenty. Ten Święty od sprawiania innym radości nigdy nie odsyła żadnego listu…ale jeden z listów był zupełnie inny od pozostałych… Zresztą przeczytajcie sami...

s. Aneta Przeczytaj całość
2016-12-22

Życzenia s. Dyrektor

życzenia Boże Narodzenie s. Katarzyna 2016

s. Katarzyna
2016-12-21

Świąteczne spotkanie z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem

kardynał życzenia 2016

s. Katarzyna Przeczytaj całość
2016-12-21

Najbardziej aktywny i systematyczny członek SKO

żyrafa mini

Ogłaszamy konkurs na najbardziej aktywnego i systematycznego członka SKO
>>REGULAMIN<<

s. Faustyna
2016-12-19

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM W KOPALNI SOLI W BOCHNI!

Mikołaj Bochnia kl. 1 sp 2016

Dzień 6 grudnia to dzień wyjątkowy, dzień na który czekają wszystkie dzieci, dzień spotkania ze Świętym Mikołajem. I w tym roku Św. Mikołaj nie zapomniał o naszych pierwszoklasistach, ale miejsce, w którym na nich czekał było niezwykłe. Oczekiwał on na dzieci w podziemiach bocheńskiej Kopalni Soli, 300 metrów pod ziemią. Jak On tam dotarł? No, w końcu jest świętym, a święci podobno czynią cuda…

s. Aneta Przeczytaj całość
2016-12-18

SZKOŁA Z MISJĄ 2016

szkoła z misją

Już od kilku lat nasza szkoła wspiera misjonarzy i ich działalność wśród najbardziej potrzebujących w różnych częściach świata. W Kamerunie, dwoje dzieci: Mistelle i Minkonde zostało przez nas objętych "adopcją serca". Przekazując firmie recyklingowej elektrośmieci, wspieramy misjonarzy na Filipinach. Nasza szkoła za tą działalność otrzymała tytuł: "SZKOŁA Z MISJĄ".
Zapraszam na nasz profil akcji aby dowiedzieć się więcej na ten temat i zachęcam do wytrwałego zbierania: BATERII, PŁYT CD i DVD. Można też przynosić stare telefony komórkowe - na wszystkie te przedmioty są specjalne pojemniki na holu szkoły.

s. Judyta
2016-12-15

Mikołaj w naszej szkole

mikolaj2016

6 grudnia szkoła dzięki inicjatywie samorządu wyglądała trochę inaczej. Dominował kolor czerwony, czapki mikołajkowe, rogi reniferów. Ci co czekali, że tradycyjnie przyjedzie święty Mikołaj z prezentami też się nie zawiedli. Wyprzedził nawet dzieci przychodzące wczesnym rankiem do szkoły. Czekał już na nie z cukierkami na holu szkoły. Odwiedzał klasy, i to nie tylko te najmłodsze. Święty Mikołaj wie, że każdy człowiek, czy to duży czy mały w tym dniu chce być obdarowany prezentem. Swoim strojem przypominał, że jest świętym biskupem, a nie krasnalem. Zachęcał, aby przez dobroć stać się Jego pomocnikiem i to nie tylko w dniu 6 grudnia.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego dnia w naszej galerii.

s. Justyna
2016-12-14

„Polska Rodzina Rodzinie” 2016

Rodzina rodzinie mini

Nasza szkoła bierze udział w akcji Caritas „Polska Rodzina Rodzinie”, która ma celu pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii. Oprócz wsparcia materialnego podejmowane są inicjatywy mające na celu wsparcia dobrym słowem i życzliwością.
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, które w naszej tradycji mają tak silny wymiar rodzinny, nasi niezawodni gimnazjaliści pod kierunkiem p. Kariny Skalskiej- Kwak wzięli w małej akcji świątecznej, mającej na celu przekazanie takiego wsparcia rodzinom, które wspólnie wspieramy w Syrii i Libanie. Akcja polegała na nakręceniu krótkiego filmu z życzeniami, który zostanie przesłany do Syrii.
Zapraszamy do obejrzenia

s. Katarzyna-dyrektor Przeczytaj całość
2016-12-08

SZKOLNY KONKURS KOLĘD, PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH...

konkurs pastoralek 2016 mini

Zapraszamy wszystkich miłośników śpiewania do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE KOLĘD, PASTORAŁEK, PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH POLSKICH I OBCOJĘZYCZNYCH
REGULAMIN KLAS 1-3
REGULAMIN KLAS 4-6

Joanna Dywan

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik