Dzień Ziemi 2024
2024-04-19

Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi w naszej szkole będziemy obchodzić 23.04, we wtorek. Zachęcamy wszystkich do ubrania się w zielone stroje.

Z tej okazji przewidziane są w tym roku trzy wydarzenia >>PLAKAT<<

• Będziemy na >>kiermaszu<< zbierać pieniądze na sponsoring strusia afrykańskiego z krakowskiego ZOO. Jeśli jest jeszcze ktoś chętny, aby dołożyć się do kiermaszu, to zachęcamy do przyniesienia własnoręcznie zrobionego rękodzieła (biżuteria, origami, dzieła plastyczne, wyroby na szydełku czy drutach, itp.). Koszt utrzymania strusia przez miesiąc wynosi 100 zł.
  • Przeprowadzony zostanie >>QUIZ<< wiedzy o krakowskim ZOO i jego zwierzętach. Odbędzie się on 23.04, we wtorek, na drugiej lekcji, o godzinie 9:10 w sali 9, na szkolnych laptopach. W quizie wezmą udział przedstawiciele każdej klasy od 4 do 8. Nagrodą dla zwycięskiej klasy będzie wycieczka do krakowskiego ZOO.
  • Zapraszam również wszystkich uczniów do >>zabawy<< w tropienie zwierząt. W całej szkole 23.04, we wtorek, rozwieszone zostaną zdjęcia zwierząt mieszkających w krakowskim ZOO. Waszym zadaniem będzie odszukanie tych zwierząt oraz rozpoznanie ich. Można użyć telefonu i zrobić zdjęcie. Przy każdym zdjęciu znajduje się numer. Zapisz przy numerze nazwę rozpoznanego zwierzęcia. Odpowiedzi proszę przesłać do nauczyciela biologii mailem na adres annatrzyna@szkolanazaret.pl. W temacie proszę wpisać: Dzień Ziemi 2024, imię, nazwisko i klasę.

Termin oddania prac - do 30.04.
Uczestnicy zabawy, którzy rozpoznają co najmniej 20 zwierząt, zostaną nagrodzeni oceną z biologii. 20-25 zwierząt - piątka, 26-30 zwierząt - szóstka. Dla najwytrwalszych tropicieli zwierząt dodatkowo słodkie nagrody.

Chciałam poinformować, że z okazji Dnia Ziemi klasa 2b podjęła się sponsoringu strusia afrykańskiego przez jeden miesiąc, klasa 4b zaopiekuje się surykatką przez jeden rok, a klasa 7b weźmie pod opiekę na okres jednego roku lemura.
Dziękuję tym klasom za zaangażowanie.

Anna Trzyna