2015-10-05

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

W dniu 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Uczniowie klas 1-3 brali udział w następujących konkursach:
  • Konkurs recytatorski i wokalny.
  • Konkurs plastyczny - Moje ulubione angielskie słówko.
  • Konkurs na najlepsze przebranie.
Uczniowie klas 4-6 brali udział w następujących konkursach na:
  • najlepszą prezentację kraju
4a - Wielka Brytania
4b - Stany Zjednoczone
5a - Francja
6a - Austria
6b - Szwajcaria
  • najlepszy plakat
  • najlepsze przebranie

Jury miało twardy orzech do zgryzienia ponieważ klasy prezentowały wysoki poziom. Po długich rozmowach i konsultacjach wyniki przedstawiają się następująco:
Klasy 1-3

KATEGORIA - WIERSZ:
I miejsce: Milena Bołd kl. 2a
II miejsce: Mateusz Szpyrka kl. 3b
III miejsce: Emilia Proszkiewicz kl.2a

KATEGORIA - PIOSENKA:
I m-ce: Karolina Wojnowska kl.2b oraz Weronika Wlezień kl.1a
II m-ce: Julia Hołuj kl. 2b oraz Pola Choroś-Mrozowska kl.1b
III m-ce: Zosia Przybyłowska  kl.1a oraz zespół z kl.3a:
Ada Żurek, Zosia Nowosad i Ania Wąs

KATEGORIA - STROJE:
aż 17 wyróżnień
  • Julian Ledwos kl. 1b
  • Sergiusz Komorek kl. 1b
  • Leszek Korsak kl. 1b
  • Pola Choroś-Mrozowska kl. 1b
  • Maks Kierznowski kl. 1a
  • Paweł Gładysz kl. 1a
  • Ania Dyl kl. 2a
  • Madzia Merynda kl. 2a
  • Julia Hołuj kl. 2b
  • Piotr Gdowik kl. 2b
  • Szymon Męcner kl. 2b
  • Karolina Wojnowska kl. 2b
  • Staś Szczechowicz kl.3a
  • Emilia Małysa kl.3a
  • Wiktor Musiał kl.3a
  • Karolina Wilk kl.3b
  • Zosia Męcner i Zuzia Książkiewicz kl.3b

KATEGORIA - PRACA PLASTYCZNA "ULUBIONE SŁÓWKO":
wyróżnienia
  • Zosia Krzysiek kl.2a
  • Emilia Małysa kl. 3a
  • Martyna Ożóg kl. 2b
  • Maja Żurek kl. 3b
  • Michał Sałakowski  kl.2a
  • Karolina Wójtowicz kl. 1b
  • Jakub Handzel kl. 1a
  • Kasia Musiał kl. 2a
  • Gosia Musiał kl. 2a
  • Oliwia Lewandowska kl. 2a
  • Wiktor Musiał kl. 3a
  • Maks Kierznowski kl. 1a
  • Zosia Męcner kl. 3b
KLASY 4-6
KATEGORIA - PREZENTACJA KRAJU:
I miejsce - klasa 4b (Stany Zjednoczone)
II miejsce - klasa 5b (Francja)
III miejsce - klasa 4a (Wielka Brytania)

KATEGORIA - PLAKAT:
I miejsce - klasa 5a (Niemcy)
II miejsce - klasa 5b (Francja)
III miejsce - klasy 4a i 4b (Wielka Brytania i Stany Zjednoczone)
 
KATEGORIA - PRZEBRANIE:
I miejsce - Piotr Łapeta 6b
II miejsce - Marta Wypiór 4b i Mikołaj Lechowicz 4b
III miejsce - Alicja Adamska 5b i Piotr Kachel 5a

Wyróżnienia:
Tomasz Bierówka 5b
Eliza Jarecka 4a
Emilia Palmi 4a
Zuzanna Załazińska 4a
Aleksandra Pocztorenko 4a
Gabriela Piątek 4a
Marta Maciuszek 4a

Gratulujemy!

Magdalena Domańska

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły

Wirtualny dziennik