2016-09-08

2016-06-27

Festyn Rodzinny - dziękujemy

logo festyn 2016

W imieniu organizatorów Festynu Rodzinnego pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom uczniów naszej szkoły którzy przekazali środki na ten cel oraz wszystkim sponsorom imprezy za ufundowanie nagród głównych:
ENERGYLANDIA, RESTAURACJA OBERŻA SĄSIADÓW, RESTAURACJA MAGNIFICA, FABRYKA PIZZY, PIZZA RIMINI, PIZZA DOMINIUM, PIZZA MANGIAMI, PIZZA EL TORO, RESTAURACJA CHIŃSKI PAŁAC, RESTAURACJA BARKA AQUARIUS, M-STUDIO SALON FRYZJERSKI, TERMA BANIA, KOPALNIA SOLI W WIELICZCE, KOPALNIA SOLI W BOCHNI, PARK WODNY W KRAKOWIE, BASEN COM COM ZONE PROKOCIM, KRĘGIELNIA PINK BOWLING&CLUB, CENTRUM WSPINACZKOWE FORTECA, RACQUET SQUASH CLUB ZAKOPIANKA, OŚRODEK SPORTOWO-REKREACYJNY ZABIERZÓW, GALERIA BUKOWSKI, MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ, OGRÓD DOŚWIADCZEŃ, WIOSKI ŚWIATA-PARK EDUKACJI GLOBALNEJ, CENTRUM SZKŁA I CERAMIKI, PARK PINOKIA WIELICZKA, SKLEP INTERNETOWY STREFA-KOSTEK.PL, MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO.

2016-06-22

Międzynarodowe certyfikaty z języka niemieckiego

j. niemiecki goethej_institut

Z ogromną radością informuję, że w tym roku 33 uczniów naszego Gimnazjum zdało międzynarodowe certyfikaty Fit in Deutsch. Są to egzaminy potwierdzające umiejętności językowe na poziomie A1 i A2 według Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego. Każdy egzamin składa się z dwóch części: pisemnej (rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów czytanych, wypowiedź pisemna) oraz z części ustnej. Wszyscy uczniowie, którzy podeszli do egzaminów z języka niemieckiego zdali!
Bardzo serdecznie gratuluję włożonego wysiłku i wytrwałości.

Joanna Przybyłowska Przeczytaj całość
2016-06-13

Ogólnopolski Konkurs "Radość pisania"

radość pisania

"Jeżeli pisanie wydaje się trudne, to dlatego że jest trudne. Jest jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie robią ludzie".

Wiliam Zisnner.

Urszula Kozińska Przeczytaj całość
2016-06-07

Szkolny Festyn Rodzinny 2016

logo festyn 2016

Kawiarenka Poetycka 2016

kawiarenka poetycka 2016

Już po raz 11 odbyła się w naszej szkole Kawiarenka Poetycka, tym razem motywem przewodnim była wędrówka, ta mała i ta troszkę większa. Było to święto poezji, tak mało popularnej w obecnych czasach, ale nasi uczniowie i ich Rodzice udowodnili, że u nas zawsze będzie zajmowała szczególne miejsce. Recytatorzy pięknie oddawali klimat utworów, przybliżali miejsca, zapraszali do podróży nie tylko tej realnej, ale także w głąb siebie. Niewątpliwie był to czas refleksji, zadumy, ale przede wszystkim słowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA CZERWIEC 2016

centrum jp2 mini

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY
SZKOLNA MSZA ŚWIĘTA
12 czerwca 2016 godz. 15.00 Centrum Jana Pawła II

Kiermasz zdrowej żywności 2016

kiermasz zdrowej żywności 2016

Tuż przed długim weekendem w naszym gimnazjum miało miejsce bardzo smaczne i kolorowe, ale co najważniejsze bardzo zdrowe wydarzenie, a mianowicie kiermasz zdrowej żywności przygotowany przez klasy 1a, 2b oraz Samorząd Uczniowski. Czego tam nie było i jak nie kusiło…Kanapeczki, ciasteczka, koktajle, tarty, sałatki - kolorowy, zdrowy zawrót głowy - zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Uczniowie przygotowali potrawy bajecznie smaczne, pachnące, no i tak odległe od fast foodów, chipsów i innych przepełnionych emulgatorami „smakołyków”. Dochód ze sprzedaży „samego zdrowia” przeznaczony został na Dom Pomocy Społecznej w Wadowicach prowadzony przez Siostry Nazaretanki. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy. Na zdrowie!!!

Tydzień Języka Polskiego 2016

język polski

Przychodzi taki czas w naszej szkole, w którym język polski detronizuje, powszechnie uznaną za królową nauk, matematykę - jest to Tydzień Języka Polskiego. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Qvo vadis polszczyzno, czyli języka pogoń za nowoczesnością”. W tym czasie uczniów ogarnęło istne polonistyczne szaleństwo, które można było okiełznać w rozmaitych konkursach: frazeologicznym, poprawnej polszczyzny, wiedzy o języku ojczystym, mitologicznym, poetyckim….Uczniowie rozwiązywali testy, pisali dyktando, tworzyli, a nawet śpiewali poezję. Zwieńczeniem były przedstawienia teatralne przygotowane przez uczniów klas I i II gimnazjum . Niewątpliwie był to tydzień niepodzielnych rządów języka ojczystego, co bardzo nam wszystkim odpowiadało, bowiem: „ Język polski rządzi, język polski radzi, język polski nigdy Cię nie zdradzi…”( zaczerpnięte z projektu gimnazjalistów z klasy 2a). Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.

2016-06-05

Gra miejska 1b 2016

gra miejska1b

28 Kwietnia 2016 r. klasa 1b uczestniczyła w grze miejskiej o nazwie "Zakazana Szkoła".
Zostaliśmy podzieleni na kilka drużyn a naszym zadaniem było "zdać" tajną maturę.
Gra odbywała się wokół rynku głownego na terenie Krakowa.

April 28, 2016. Class 1b participated in the city game called "Forbidden School".
We were divided into several teams and our task was to "pass" secret high school diploma.
The game took place around the Main Market Square in Cracow.

Agata K-Kubala
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31