Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Wyjście Kółka Biologicznego na Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim 2023
2023-01-19

Wyjście Kółka Biologicznego na Noc Biologów na Uniwersytecie Jagiellońskim 2023

W piątek 13.01.2023 uczniowie w ramach Kółka Biologicznego uczestniczyli w Nocy Biologów.

Wysłuchaliśmy  wykładu na temat pszczół. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje życie w ulu, jak rozróżnić królową od innych pszczół, jak pszczoły opiekują się królową, jakie zadania mają pszczoły w ulu, co to jest taniec pszczół i do czego służy i jeszcze wiele innych ciekawostek.

Mieliśmy możliwość oglądania niesamowitych, choć maleńkich stworzeń – niesporczaków. Są to zwierzęta, które mogą przetrwać prawie  w każdych warunkach, w wysokich i niskich temperaturach, przy dużym ciśnieniu, bez wody i bez jedzenia, a nawet w kosmosie. Są to organizmy kosmopolityczne, czyli występujące bardzo powszechnie, w różnych środowiskach.

Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach, w czasie których samodzielnie przygotowywali preparaty z mózgu szczura. Dowiedzieli się też, jakie badania na szczurach prowadzą studenci.

Poznawaliśmy mieszkańców rafy koralowej, organizmy, które na pierwszy rzut oko bardziej przypominają rośliny niż zwierzęta. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Noc Biologów. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji też dużo się nauczyli.

Anna Trzyna

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły