Wycieczka Kółka Biologicznego do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ
2022-12-06

Wycieczka Kółka Biologicznego do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

W sobotę 3.12.2022 uczniowie Kółka Biologicznego uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ. Oglądaliśmy wystawę pt.” Ziemia wczoraj i dziś”.

Dowiedzieliśmy się o historii życia na Ziemi od pojawienia się żywych organizmów, przez wielkie wymierania i zlodowacenia aż po czasy współczesne. Poznaliśmy budowę wnętrza Ziemi. Mogliśmy zobaczyć zęby mamutów i dinozaurów. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądały pierwsze rośliny, które nie posiadały jeszcze liści ani kwiatów. Na ciekawych modelach obserwowaliśmy procesy wulkaniczne. Mogliśmy oglądnąć ciekawe minerały i kamienie szlachetne. Najbardziej podobało się chyba naszym najmłodszym uczestnikom z pierwszej klasy, którzy zachwycili nas i panią przewodnik informacjami o dinozaurach.

Anna Trzyna