Wakacje w naszej szkole 2022
2022-08-26

Wakacje w naszej szkole 2022

W czasie wakacji w naszej szkole dzieci z klas I-IV mogły aktywnie spędzić czas wypoczynku na dwóch turnusach półkolonii.

W czasie ich trwania dzieci miały okazję do różnorodnej aktywności. Były warsztaty, wycieczki, wędrówki po górach, zajęcia sportowe, okazja do wspólnej zabawy i współdziałania. Odwiedziliśmy Koziołka Matołka w Pacanowie, Kopalnię Soli w Bochni. Zdobyliśmy Łopień i Magurkę Wilkowicką. Przy okazji było zbieranie i delektowanie się jagodami. Dzień sportu, zajęcia wspinaczkowe, zajęcia w parku trampolin były okazją do aktywności fizycznej i dostarczyły uczestnikom półkolonii wielu emocji. Nie zabrakło też działań plastycznych i zajęć z robotyki.

Większość dni rozpoczynała się od zadania na dobry początek, aby przypomnieć dzieciom, że najważniejsze jest dobro, które możemy ofiarować drugiemu. Hasła „Zrób coś dobrego”, „Powiedz dobre słowo”, „Uśmiechnij się do innych”  towarzyszyły uczestnikom i pomagały w tworzeniu dobrej atmosfery.

W czasie półkolonii czuliśmy nad sobą Bożą opiekę. Nasi aniołowie czuwali nad nami. Nawet deszcz przestawał padać, gdy musieliśmy wyjść ze szkoły, przejść na obiad lub obiecane lody.

Dziękuję wszystkim opiekunom, którzy podarowali dzieciom trochę swojego czasu wakacji i poprzez swoje działania sprawili, że w dobrej atmosferze i bezpiecznie odbyły się półkolonie.

s. Justyna Jeż