Szkolny konkurs Sudoku dla klas 1-3 2022/2023
2022-11-30

Szkolny konkurs Sudoku dla klas 1-3 2022/2023

Zapraszamy do udziału w konkursie Sudoku dla klas 1-3.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

SUDOKU dla klas I- III

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas 1, 2 i 3  Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej.
  2. Organizatorem konkursu jest Dorota Dorynek i s. Justyna Jeż.
  3. Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.
  4. Przebieg konkursu

I ETAP – trening

Uczniowie do 14 marca  2023 r. przygotowują się samodzielnie do konkursu, wypełniając diagramy sudoku dostępne na holu szkoły /od stycznia/ i na stronach internetowych np.:

sudokus.pl, sudoku.com, onlinesudoku.pl

II ETAP – finał

Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie zgłaszają się osobiście lub mailowo: justynajez@szkolanazaret.pl lub dorotadorynek@szkolanazaret.pl do s. Justyny Jeż lub pani Doroty Dorynek do dnia 3 marca 2023 r.

Dnia 14 marca 2023 r. o godzinie 13.00  odbędzie się finał konkursu w którym wezmą udział zgłoszeni uczniowie. /sala będzie podana w późniejszym terminie/ Czas na wykonanie zadania 90 minut.

Każdy uczeń otrzyma do wypełnienia diagram sudoku:

Klasa 1 – diagram 6 x 6

Klasa 2, 3 – diagram 9 x 9 /diagramy dla klasy 2 i 3 będą się różniły stopniem trudności/

Uczniowie wypełniają diagram sudoku ołówkiem, w przypadku błędu używają gumki, pola nieczytelnie wypełnione będą uznane jako błąd. Uczeń, który uzupełni diagram, sygnalizuje nauczycielowi podniesieniem ręki. Nauczyciel podchodzi, zapisuje obok nazwiska czas wykonania zadania.

W finale wyłonieni zostaną zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej.

W ocenie pod uwagę będzie brane:  poprawność wykonania zadania i czas wykonania zadania

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 29 marca, a wręczenie nagród nastąpi 19  kwietnia.

s. Justyna Jeż , Dorota Dorynek