Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

SMAKOWITA LEKCJA JĘZYKA FRANCUSKIEGO
2023-03-15

SMAKOWITA LEKCJA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Ostatni dzień karnawału tuż przed Środą Popielcową, we Francji obchodzony jest jako Mardi Gras.

Mardi Gras (dosł. mardi - wtorek, gras - tłusty) i kojarzy się głównie z naleśnikami (les crêpes) oraz pączkami (les beignets).
Z tej okazji, uczniowie klas siódmych mogli uczestniczyć w nieco innej niż zwykle lekcji języka francuskiego. Po tym, jak przez dłuższy czas poznawali słownictwo dotyczące produktów spożywczych, ich ilości oraz przepisów kulinarnych, przyszedł czas na zastosowanie wiedzy w praktyce. Najpierw należało zmierzyć się z francuskim przepisem na jedno z ostatkowych dań "les crêpes" by następnie, zgodnie z recepturą, wykonać samodzielnie ciasto i usmażyć naleśniki. Zapału do pracy i radości było sporo, co widać na załączonych zdjęciach.

Elżbieta Sroka

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły