Rajd na Groń Jana Pawła II
2023-05-22

Rajd na Groń Jana Pawła II

16 maja grupa uczniów z klas 4-8 wzięła udział w rajdzie na Groń Jana Pawła II. Rajd był organizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II dla uczniów małopolskich szkół z okazji urodzin papieża, które przypadają 18 maja. Uczniowie mieli możliwość wędrowania tymi samymi szlakami, które młody Karol Wojtyła niejednokrotnie przemierzał.

Relacja uczniów z rajdu

Na szlak ruszyliśmy z miejscowości Rzyki szlakiem serduszkowym. Było trochę pod górkę, ale co jakiś czas robiliśmy sobie przerwę. Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówce. Im wyżej, tym było piękniej. Najpierw poszliśmy na szczyt Leskowca. Stamtąd na Groń Jana Pawła II, gdzie jest piękna kaplica poświęcona Janowi Pawłowi II. W tym miejscu była odprawiona Msza Święta. W liturgię Mszy Świętej czynnie włączyła się nasza szkoła poprzez czytanie, śpiew psalmu i liturgiczną służbę ołtarza.  Po mszy poszliśmy zjeść pyszną kiełbaskę.  Mieliśmy też długą przerwę, żeby wypocząć. Wkrótce wyruszyliśmy w drogę powrotną. W dół szło się łatwiej. Piękna pogoda była zamówiona jakby na sam czas rajdu. Kiedy wsiadaliśmy do autokaru zaczął padać deszcz.

Karolina Stachoń, Magdalena Szmolke i Gabriela Kądzioła

s. Justyna Jeż