Puchar Tymbarku- PZPN 2023
2023-05-15

Puchar Tymbarku- PZPN 2023

W ostatnim czasie z inicjatywy uczniów i rodziców (oraz dzięki ich dużemu zaangażowaniu w całe przedsięwzięcie) nasza szkoła brała udział w turnieju piłki nożnej „Puchar Tymbarku” - w dwóch kategoriach wiekowych 8 i 12 lat.

W kwietniu, w Krakowie odbyły się eliminacje, w wyniku których mogła awansować tylko jedna drużyna z każdej kategorii.

Starsi chłopcy w składzie: Maciej Błaszczak, Jakub Borek, Wojtek Marchewka, Aiden OShea, Krzysztof Sroka i Antoni Szczepański zakończyli swój udział w turnieju na etapie krakowskim. Trzeba jednak przyznać, że walczyli bardzo dzielnie i z dużym poświęceniem (Antek wrócił z gipsem) zwłaszcza, że rywalizowali z zawodnikami często starszymi od siebie.

Młodsi chłopcy w składzie: Franciszek Hołuj, Franciszek Kantor, Artur Kamiński, Logan OShea, Wiktor Zachemski, Wojciech Paciora pewnie przeszli zarówno etap grupowy  jak i półfinał. Mecz finałowy etapu krakowskiego zakończył się remisem i o zwycięstwie zadecydowały bardzo emocjonujące rzuty karne, w których nasi uczniowie okazali się lepsi dzięki czemu awansowali do finału wojewódzkiego. W Wadowicach, gdzie odbył się właśnie finał wojewódzki turnieju, chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając dwa mecze w grupie, a ulegli tylko przyszłemu finaliście rozgrywek.
Po turnieju nasi młodzi piłkarze wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi oraz bogatsi o nowe sportowe doświadczenia.

Serdecznie gratulujemy obu drużynom i już trzymamy kciuki za kolejne edycje.

Poniżej zdjęcia z finału wojewódzkiego w Wadowicach oraz drużyny U12.

Jarosław Małysiak