Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Niepodległościowy Turniej "Zbijaka"
2022-11-20

Niepodległościowy Turniej "Zbijaka"

Dla uczczenia 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyły się zawody sportowe pod nazwą Niepodległościowy Turniej „Zbijaka”. Przed rozpoczęciem rozgrywek wszystkie klasy zebrały się w sali gimnastycznej, gdzie został uroczyście odśpiewany hymn Polski, po którym uczniowie klas IV- VI przystąpili do rywalizacji.

Zawody zostały podzielone na rozgrywki w klasach IV – VI oraz VII – VIII. Brały w nich udział drużyny składające się z dziewcząt i chłopców. Składały się one z dwóch etapów: mecze - klasa A na klasę B - oraz finały, gdzie zawodnicy, którzy wygrali w swoich grupach, grali w systemie „każdy z każdym”. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze, w myśl zasady „ fair play”, stwarzając możliwość integracji społeczności uczniowskiej oraz sprawdzenia się w roli zawodnika, oraz kibica.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek dla całej klasy, natomiast zwycięzcy obdarowani zostali pamiątkowymi medalami.

Rafał Pieżga

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły