Jesienna wędrówka koła turystycznego 08.10.2022

Przysiądź na min Panie
Święty płomyk rosy
Święte wędrowanie”

8 października Szkolne Koło Turystyczne obrało za cel dwa szczyty Beskidu Wyspowego: Jasień (1062 m n.p.m.) i Kutrzycę (1051 m n.p.m.). Wędrówkę rozpoczęliśmy w Lubomierzu-Rzeki, po zebraniu się całkiem sporej grupy odmówiliśmy dziesiątkę różańca i ruszyliśmy w kierunku przełęczy Przysłop. Pogoda nie mogła być lepsza, słoneczko dogrzewało jak na piękną, złotą, polską jesień przystało. Żółty szlak wspinał się lasem, ale dość łagodnie. Ze szczytu Jasień zeszliśmy na Kutrzycę i bardzo rozległą i widokową Polanę Skalne. Szybko i sprawnie rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i przy herbatce z termosów podziwialiśmy szczyty Beskidu Sądeckiego, Gorców a nawet Tatr. Cała trasa miała liczyć ok. 12 km, ale dzieciaki na polanie zrobiły chyba dodatkowe 3 km biegając po lesie i zbierając grzyby, a tych było naprawdę dużo. Zbierając się w drogę powrotną, przy kapliczce odmówiliśmy kolejną dziesiątkę różańca i żwawym tempem dotarliśmy z powrotem do miejsca skąd zaczęliśmy wędrówkę.  Zmęczeni, ale z wielkim bagażem dobrego humoru wróciliśmy do domów.

Dla nas osobiście była to pierwsza wyprawa ze szkolnym kołem, ale po tak pozytywnych wrażeniach jesteśmy pewni, że nie ostatnia :)

Joanna, Sebastian, Krysia i Helenka Zamora