Jak upłynął miesiąc październik-miesiąc różańcowy w naszej szkole
2022-11-04

Jak upłynął miesiąc październik-miesiąc różańcowy w naszej szkole

„Różaniec jest modlitwą prostą i skuteczną służącą temu, by stawać się z Maryją uczniem Jezusa Chrystusa.”

Jak upłynął miesiąc październik-miesiąc różańcowy w naszej szkole?

Codziennie zgromadzeni w kaplicy szkolnej modliliśmy się odmawiając jeden dziesiątek różańca. Przez cały miesiąc październik odmówiliśmy wszystkie części różańca. W modlitwie przez wstawiennictwo Maryi,  zawierzaliśmy Bogu świat, rodziny, naszą szkołę, uczniów, nauczycieli, rodziny i tych wszystkich, którym modlitwa jest najbardziej potrzebna.

W miesiącu październiku powstała i rozpoczęła modlitwę różańcową Miesięczna Róża Różańcowa. W każdym miesiącu dwudziestu uczniów będzie się modliło jedną tajemnicą różańca. Św. Jan Paweł II papież powiedział: ”Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje”.

s. Teresa