CZŁOWIEK Z PASJĄ- ZESPÓŁ LES-GAZ TRIAL TEAM
2023-06-27

CZŁOWIEK Z PASJĄ- ZESPÓŁ LES-GAZ TRIAL TEAM

W ostatnim tygodniu czerwca mieliśmy przyjemność gościć zespół Les-Gaz Trial Team, który zaprezentował nam sport motocyklowy, jakim jest Trial. W skład zespołu wchodzą:

Rafał Kowalski, lat 11, zawodnik Mistrzostw Polski Trial, Mistrz Słowacji Trial w swojej kategorii wiekowej, startujący w Mistrzostwach Polski, Słowacji, Czech i Węgier; Grzegorz Kowalski - manager zespołu, pasjonat sportów motorowych, prywatnie tata Rafała; Tomasz Hajduk - trener Rafała Kowalskiego, 10 krotny indywidualny Mistrz Polski, 4 krotny drużynowy Mistrz Polski, były trener Tadeusza Błażusiaka, 5 krotnego Mistrza Świata w Enduro Extreme.

A wszystko to za sprawą Pana Michała Rutkowskiego – taty Sabinki Rutkowskiej z kl.3”a” – który przez ponad 10 lat sprawował funkcję Dyrektora Mistrzostw Świata w Trialu Motocyklowym.

Członkowie zespołu z wielkim zaangażowaniem opowiadali o sporcie, który uprawiają. Odpowiadali też na liczne pytania zadawane zarówno przez dzieci jak i nauczycieli uczestniczących w prezentacji.

Zespół zaprezentował dzieciom motocykle, sprzęt sportowy, a także zrobił  krótki pokaz motocyklowy, co  było niezwykłą atrakcją. Dzieci mogły przymierzać kaski oraz odzież sportową, każdy mógł również dosiąść motocykla. Na koniec zaprezentowano samochód, który służy do wyjazdów na mistrzostwa.

Bardzo dziękujemy za to spotkanie i życzymy Członkom zespołu dalszego rozwijania pasji oraz kolejnych  sukcesów.

Katarzyna Sikorska - Więckowska