Konkursy informatyczne 2022-2023
2022-09-28

Konkursy informatyczne 2022-2023

1). XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów. Pierwszy etap OIJ rozpocznie się już 26.09.2022 i potrwa do 5.01.2023. W tym roku zasady rejestracji uległy uproszczeniu w celu ułatwienia startu uczennicom i uczniom. Szkoły, jako jednostki, nie muszą już zgłaszać chęci uczestnictwa w olimpiadzie. Rejestracji dokonują wyłącznie uczniowie za pośrednictwem internetu, wskazując przy tym szkołę, do której uczęszczają.
Pierwszy etap OIJ rozpocznie się już 26.09.2022 i potrwa do 5.01.2023. Będzie on polegać na samodzielnym, zdalnym rozwiązywaniu zadań programistycznych przez zarejestrowanych uczestników OIJ oraz na teście wiedzy informatycznej, który odbędzie się w szkole ucznia (pod opieką nauczyciela) dnia 27.10.2022. Sześć zadań programistycznych podzielonych będzie na dwie grupy. Zadania otwarte pozwolą uczniom na zdalne zapoznanie się z wynikiem i ewentualne wprowadzenie poprawek. Wyniki zadań w formule zamkniętej uczniowie poznają dopiero po zakończeniu I etapu OIJ. Zadania mogą być rozwiązywane przez cały czas trwania I etapu. Do zdobycia jest 600 punktów za zadania programistyczne i 200 punktów za test wiedzy. Uczniowie samodzielnie decydują, które zadania podejmą się rozwiązać i czy będą uczestniczyć w teście. Podjęcie się wszystkich wyzwań zwiększa ich szansę na awans do II etapu OIJ.

Szczegółowy terminarz zawodów można znaleźć na stronie: OIJ - terminarz
Zasady organizacji zawodów i ich regulamin dostępne są na stronie: OIJ - przepisy
Informacje dla uczennic i uczniów dotyczące tego jak wystartować w Olimpiadzie, dlaczego warto to zrobić oraz przewodnik po XVII OIJ można znaleźć tutaj: OIJ - start

2). Małopolski Konkurs Informatyczny (klasy 7-8) - 18 października o godz. 13:00
Wymagana pisemna zgoda rodziców/opiekunów (formularz dostępny na stronie internetowej naszej szkoły).
Szczegóły dotyczące konkursu dostępne na stronie organizatora:
Małopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023

3). Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR" - wymagana wcześniejsza rejestracja uczniów. Terminy konkursów dla poszczególnych grup wiekowych:
- 8.11.2022 - Junior (klasy 7-8)
- 9.11.2022 - Benjamin (klasy 4-6)
- 10.11.2022 - Skrzat (klasy 1-3)

Zachęcamy do udziału w konkursach. Wszystkich uczniów zainteresowanych konkursami prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się do swojego nauczyciela informatyki.

Agnieszka Dudek i Małgorzata Handzel