Rozpoczynamy Szkolny Konkurs Biologiczny 2023/2024
2023-09-05

Rozpoczynamy Szkolny Konkurs Biologiczny 2023/2024

Zaczynamy od mini zadania na dobry początek.
Rozpoznajemy rośliny tatrzańskie
Wielu z Was w czasie wakacji brało udział w górskich wędrówkach. Ciekawa jestem, czy zwracaliście uwagę na górskie rośliny i czy umiecie je rozpoznać.

konkursu biologicznego

• Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie.
  • Konkurs trwa od września 2023 r. do maja 2024 r.
  • Zadania konkursowe są zamieszczane na stronie internetowej szkoły raz w miesiącu. Przy każdym zadaniu określany jest termin i forma zwrotu.
  • Uczeń może wykonać wszystkie lub tylko wybrane zadania konkursowe.
  • Prawidłowo wykonane zadania są nagradzane oceną cząstkową z biologii. Ocena jest wpisywana do dziennika, ale uczestnik ma prawo odmówić przyjęcia tej oceny.
  • Prace należy oddawać w wyznaczonym terminie i określonej formie do pani Anny Trzyny.
  • Prowadzący konkurs zastrzegają sobie prawo do eksponowania wybranych prac na szkolnej stronie internetowej lub na gazetce szkolnej.

Na koniec roku przewidziane są dyplomy i nagrody dla tych uczestników konkursu, którzy wezmą udział we wszystkich jego edycjach.

Instrukcja:

Na kartce według numerów napisz nazwę oraz kilka informacji o roślinach z obrazków. Oddaj w formie papierowej (bez wydruku obrazków) opis do nauczyiela biologii do 15 września.

Postaraj się rozpoznać jak najwięcej roślin. Im więcej rozpoznasz rośclin, tym lepszą dostaniesz ocenę :)

1.

2.