Konkursy szkolne

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych 2019
2019-10-15

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych 2019

Dzień Języków Obcych świętowaliśmy w tym roku w klasach. Na lekcjach języków obcych uczniowie w bardzo różnorodny sposób mieli możliwość poznać bliżej kulturę krajów anglo, - francusko, - i niemieckojęzycznych.

Na lekcjach różne grupy uczniów języka angielskiego mieli okazję uczestniczyć w następujących aktywnościach:

• Poznawali  "landmarks", oraz poznawali różne języki grając w grę " Tolk to me";
  • Wykonywali ćwiczenia rozwijające rozumienie ze słuchu w oparciu o piosenkę australijskiej grupy Savage Garden i próbowali wyłapać różnice pomiędzy brytyjską a australijską odmianą języka angielskiego;
  • Odbyli krótką podróż po Londynie, w której zwiedzili najbardziej charakterystyczne miejsca brytyjskiej stolicy, powtórzyli alfabet angielski, jednocześnie ucząc się znaków międzynarodowego języka migowego;
  • Rozmawiali na temat strojów szkockich, muzyki szkockiej, tańców szkockich, potwora z Loch Ness, Leprikonów, św. Patryka, różnych miejsc w Londynie, królowej i rodziny królewskiej i zwyczajów kulinarnych;
  • Korzystając z nowoczesnych technologii zwiedzali niektóre z słynnych miejsc powstałych w XIX - wiecznym Londynie oraz poznali niektóre osoby, które odbiły swoje imię w dziejach historii np. królowa Wiktoria, Abraham Bell;
  • Obejrzeli film nt 17 akcentów występujących w UK i sami próbowali je naśladować oraz krótkie filmy o współczesnym Londynie, zobaczyli prezentację o kulturze UK, oraz grali w Kahooty z wiedzy kulturowej.

Na lekcjach języka francuskiego uczniowie poznawali Belgię oraz Kanadę, najważniejsze informacje dotyczące kraju jak położenie, języki urzędowe, najciekawsze zabytki, znane postaci, degustowali  belgijską czekoladę i syrop klonowy oraz poznawali sylwetkę i twórczość francuskiego rapera Soprano.

Podczas zajęć z języka niemieckiego uczniowie mieli możliwość poznania Internetowego Uniwersytetu Dziecięcego "Kinderuni", na którym mogą studiować zdalnie poszerzając zarówno swoją wiedzę o świecie, jak i znajomość języka. Znajdują się tam filmy popularnonaukowe z różnych dziedzin i ćwiczenia online. Na zajęciach przenieśliśmy się do fabryki żelków i mogliśmy dowiedzieć się jak powstają oraz jak smakują :)

Serdecznie dziękujemy za bardzo liczny udział i ogromną kreatywność w konkursie: "Ciekawe miejsca w krajach anglo- niemiecko- i francuskojęzycznych"

>>wyniki<<
>>galeria<<