Wymiana polsko-francuska w Polsce

W ramach szkolnej Wymiany Zagranicznej Uczniów, po naszej jesiennej wizycie we Francji przyszła pora na rewizytę. Grupa 19 uczniów z College Saint Bruno we Francji odwiedziła nas w dniach 22-29 maja.
Cała grupa polsko-francuska spędziła wspólnie intensywny tydzień. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wawel i w małych grupach odszukiwaliśmy ważne punkty w okolicach Rynku w ramach gry miejskiej.
Drugi dzień przeznaczony był na wycieczkę do Zakopanego. Wyjechaliśmy na szczyt Gubałówki podziwiać widoki, a po południu uczestniczyliśmy w pokazie wyrobu sera w Muzeum Oscypka.
Po weekendzie spędzonym z poszczególnymi rodzinami, francuscy uczniowie pojechali z nami w Jurę Krakowsko-Częstochowską. Przeżyli szok na widok Pustyni Błędowskiej, a następnie pokonywali własny strach wspinając się na skałki na Górze Zborów. Ten długi, pogodny dzień zakończył się posiłkiem z kociołków i strzelaniem do tarczy. We wtorek grupa zwiedzała Kopalnię Soli Wieliczka oraz Nową Hutę, zaś środę spędziła w szkole, biorąc udział w quizie wiedzy o Polsce, ucząc się poloneza i innych tańców oraz układając klocki Lego w taki sposób, by ćwiczyć komunikację w języku angielskim. Po zakończonym dniu szkolnym, po godzinie 15 nastąpiło ostateczne pożegnanie i odjazd naszych gości na lotnisko. Nie obyło się bez wzruszeń, co daje nadzieję, że nawiązane kontakty pozostaną kontaktami na dłużej.

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły