Dzień Biblioteki Szkolnej 2019

W piątek 25 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Biblioteki Szkolnej.

Najpierw na sali teatralnej przenieśliśmy się w realia XIX-wiecznej Warszawy, do mieszkania pana Tomasza, głównego bohatera „Katarynki” Bolesława Prusa. Opowiadanie to na głos przeczytali: s. dyrektor Katarzyna Jakubiec, s. Renata Włodarska, Katarzyna Sikorska-Więckowska Agnieszka Poraszka-Światak, Krzysztof Iwaszczyszyn i Piotr Figura.

Bibliotekarz, Piotr Figura na wstępie mówił: Będziemy siedzieć i czytać. Na tej scenie nic więcej się nie wydarzy. Ale bardzo dużo będzie się działo – mamy nadzieję – w waszej wyobraźni i sercu.

Głośne czytanie rozwija wyobraźnię i buduje więzi, poza tym dobra lektura uwrażliwia i uczy podążać za dobrem. Taka też jest „Katarynka” Bolesława Prusa, która daje nadzieję na to, że główny bohater Pan Tomasz pomoże niewidomej dziewczynce wyzdrowieć i przez to świat będzie lepszy.

Aby podtrzymać klimat noweli, na korytarzu przed wejściem do biblioteki, dzieci mogły odwiedzić gabinet pana Tomasza, zrobić sobie zdjęcie przy jego biurku lub z kataryniarzem, którym zgodził się zostać uczeń klasy 2 Tymoteusz Krysztofek. Gabinet przygotowały polonistki p. Ula Kozińska i p. Ula Pytlowana.

Tego dnia w naszej szkole można było spróbować Literackich Obwarzanków, z których dochód będzie przeznaczony na zakup nagród w konkursach: plastycznym (klasy 1-4) i literackim (klasy 5-8). Regulaminy konkursów są dostępne tutaj:
>>konkurs plastyczny<<
>>konkurs literacki<<

Bardzo dziękujemy Przedszkolu Sióstr Nazaretanek im Świętej Rodziny w Krakowie za udostępnienie katarynki i wszystkim życzliwym ludziom za pomoc.

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły