18 października 2018 w naszej szkole!

Milion dzieci modli się na różańcu – międzynarodowa akcja modlitewna

Dzieci na wszystkich kontynentach modlą się w tym dniu o pokój na świecie, w ramach akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”.
Pomysł kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu” powstał w 2005 r. w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”… Tak rozpoczęła się akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”.
Wierzymy, że dzieci mają taką dziecięcą ufność, prostotę i wiarę, która potrafi ująć Boże serce, dlatego o godzinie 9.00 nasza szkolna Kaplica wypełniła się wzruszającą i przepełnioną miłością modlitwą przesuwających paciorki swoich różańców dzieci z klas 1-3, uczniów klas starszych oraz towarzyszących im sióstr, wychowawców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły