101 rocznica odzyskania niepodległości

W bieżącym roku mija 101 lat od historycznej daty – 11 listopada 1918 roku, przełomowego momentu w dziejach Europy, a przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach zaborów i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Święto Niepodległości jest jedną z najważniejszych uroczystości obchodzonych przez Polaków w kraju i poza jego granicami.

Myśląc o naszej Ojczyźnie, o naszych przodkach, którzy oddawali za nią życie, o nas żyjących w niej i tych, którzy będą ją tworzyć w przyszłości, uczestniczyliśmy dzięki życzliwości pracowników Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie w wyjątkowej lekcji historii. Pan Łukasz Płatek przeprowadził interaktywne lekcje historyczne w klasach I-IV ukazujące czasy zaborów i drogę Polski do odzyskanie niepodległości. Uczniowie klas starszych 7 listopada uczestniczyli w spotkaniu i zwiedzaniu wystawy zatytułowanej „Ojcowie Niepodległości”.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za aktywne uczestnictwo w lekcjach, Panu Łukaszowi za każde poprowadzone spotkanie, Panu Piotrowi Figurze za pomoc w przygotowaniu tych wydarzeń i Panu Marcinowi za obsługę techniczną.
s. Agata Bielak

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły