Zaśpiewaliśmy razem dla Ojczyzny!
2018-09-28

Zaśpiewaliśmy razem dla Ojczyzny!

Uczucia miłości i przywiązania do kraju rodzinnego oraz dumy z przynależności do własnego narodu uczą się dzieci od najmłodszych lat. W kształtowaniu postaw patriotycznych pomagają wydarzenia i pieśni związane z historią Polski.
„Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy…”.

Dzieci poznają ten tekst już na początku nauki szkolnej, by umieć go zaśpiewać na komendę "Do hymnu!". Tak też został zatytułowany nowy konkurs Narodowego Centrum Kultury organizowany w 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Nasza szkoła jest jedną z 300 szkół w Polsce, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji konkursu "Do Hymnu".

Dnia 27 września o godzinie 11.30, prawie 400 - osobowy chór uczniów naszej szkoły wziął udział w przesłuchaniu konkursowym. Zadanie konkursowe polegało na grupowym wykonaniu a cappella, przez co najmniej 50% wszystkich uczniów szkoły, hymnu państwowego oraz dwóch polskich pieśni hymnicznych wybranych spośród podanego w regulaminie repertuaru. Nasz chór, pod fachowym okiem dyrygenta - pani Joanny Dywan, oprócz "Mazurka Dąbrowskiego", wzorowo wykonał dwa z trudne hymny: "Bogurodzicę" i "Rotę". Dwuosobowe jury oceniało i rejestrowało w tym czasie występ.

Wykonanie pieśni konkursowych przez uczniów naszej szkoły wywarło wielkie wrażenie nie tylko na członkach komisji, ale również na wszystkich obecnych w sali teatralnej nauczycieli. Wszyscy ze wzruszeniem i radością wysłuchali zaprezentowanych utworów, ubogaconych piękną dekoracją sali teatralnej oraz efektami świetlnymi.

Zapraszamy do >>>GALERII<<< oraz film z wydarzenia:

s. Aneta