XVII Krakowski Konkurs Recytatorski
2020-03-10

XVII Krakowski Konkurs Recytatorski

2 marca odbyła się gala finałowa XVII Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego. Podczas niej wręczono nagrody najlepszym recytatorom z krakowskich szkół, wśród nich znalazła się nasza uczennica - Zuzanna Wypiór, która zdobyła II miejsce.

Konkurs ten  był trzyetapowy - najpierw uczniowie zmagali się w eliminacjach szkolnych, podczas których wyłoniłyśmy ( dziękujemy za pomoc p. logopedzie- Sylwii Babiak)  naszych reprezentantów na etap dzielnicowy, a byli to:

Zuzanna Wypiór kl. 3a , Kornel  Gabriel- kl. 3a oraz Helena Kopydłowska z kl. 1b, a także uczniowie  z klas starszych : Alicja Szmolke (kl. 6a), Jan Nowosielski ( kl. 5b) oraz Mieszko Kubala ( kl. 6b). W etapie dzielnicowym wzięło udział 52 uczniów, tym milej zabrzmiał werdykt jury, który uczynił finalistami konkursu cała trójkę z klas 1-3 oraz  Mieszka Kubalę.

W finale nasi reprezentanci zmierzyli się już z najlepszymi z najlepszych w Krakowie, zaprezentowali rozmaity repertuar i pokazali m.in., że: "Poezja jest tym, co daje usta niemym rzeczom".  Efektem tych potyczek było zdobycietytułu laureata  przez  Zuzię Wypiór.

Wszystkim naszym recytatorom serdecznie gratulujemy, jesteśmy z nich dumne!

Polonistki

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły