Wycieczka klasy 7a do Muzeum Przyrodniczego
2024-01-26

Wycieczka klasy 7a do Muzeum Przyrodniczego

Klasa 7a wraz ze swoim wychowawcą Panem Rafałem Pieżgą i nauczycielką biologii Panią Anną Trzyną dnia 24.01.2024 odwiedzili Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie.

Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ”Fascynujący świat pajęczaków”.
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych niesamowitych zwierząt. Najodważniejsi mogli pogłaskać ptasznika.
W czasie zwiedzania muzeum widzieliśmy czaszkę mamuta, szkielet niedźwiedzia jaskiniowego, wspaniale zachowanego w całości nosorożca włochatego wraz ze skórą i tkankami miękkimi. To jedyny na świecie tak zachowany okaz. Mogliśmy podziwiać 7,5 metrowego pytona siatkowego, wprawdzie wypchanego, ale też robił wrażenie.
Mogliśmy oglądać muszle przydaczni olbrzymiej największego małża na świecie. Osiąga on długość 1,5m i może ważyć 320 kg.
Wszystkich zainteresowanych biologią zachęcamy do odwiedzenia tego muzeum.

Anna Trzyna