Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Wspomnienia z wakacji
2021-09-07

Wspomnienia z wakacji

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… .oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki i odrabiania lekcji. Aby wspomóc rodziców w opiece nad najmłodszymi dziećmi, w dniach od 5 – 9 lipca została zorganizowana półkolonia dla dzieci z kl. I - IV. Pieczę nad dziećmi sprawowali nauczyciele z naszej szkoły.

Zajęcia odbywały się w większości na terenie szkoły. Dwa dni uczestnicy spędzili na całodniowych wycieczkach. Z radością dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, kulinarnych, plastycznych, z robotyki. Same wykonały latawce z którymi mogły „wakacyjne” pobiegać. Zmagały się z trudami górskiej wycieczki na Stare Wierchy. Piękne widoki wynagrodziły poniesiony trud, a zjedzony w schronisku obiad i wakacyjne lody wzmocniły siły. Pobyt w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie sprawił dzieciom dużo radości. Piękna przyroda i przestrzeń tego miejsca pozwoliły na odpoczynek nawet podczas upalnego dnia. Czasami zabawą było odszukać ukryte w cieniu zwierzątko.  

        W trakcie półkolonii dzieci bardzo zżyły się ze sobą i nawiązywały nowe przyjaźnie. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Półkolonia była bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzenia tygodnia wakacji przez dzieci naszej szkoły. Dla niektórych była to jedyna okazja, aby z rówieśnikami, w sposób zorganizowany spędzić część wakacji.

s. Weronika Jurczak

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły