Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Wolontariat 2018
2018-06-27

Wolontariat 2018

Wolontariat, akcje charytatywne w szkole w roku szkolnym 2017/2018-podsumowanie niektórych akcji w szkole

Klasa 3a - "Jesteśmy przyjaciółmi Dawida"

Już trzeci rok przyjaźni się w Dawidem, chłopcem niepełnosprawnym mieszkającym w Domu Pomocy Społecznej. Codziennie pamiętamy o Dawidzie w naszej modlitwie. Zaprosiliśmy Dawida do naszej klasy na wspólne świętowanie Jego urodzin. Był tort, prezenty, wspólna zabawa. Przekazujemy też Dawidowi życzenia z okazji świąt czy też Jego imienin. W czasie Wielkiego Postu została zorganizowana akcja zbierania potrzebnych artykułów dla mieszkańców DPS-u, a dla Dawida zbiórka środków pieniężnych na Jego wakacje.

Klasa 5b- Zbiórka kołder i kocy dla schroniska dla zwierząt,  "szycie kurki" dla hospicjum,  czytanie lektur maluchom -uczniom z klas I-III, zbiórka książek dla przyszpitalnych bibliotek, Szlachetna paczka.

Klasa 6a- Współpracujemy z krakowską Fundacją "Nauka i kultura"- cała szkoła zbiera nakrętki. Przekazujemy je Fundacji, która dzięki temu kupuje potrzebny sprzęt rehabilitacyjny. (Prezentacja na stronie internetowej szkoły)

Klasa 6a

Klasa 7a

Klasa 7B cały rok prowadziła akcję "Słodka Środa". Zebrane pieniądze przekazaliśmy: 500 zł dla dwójki dzieci z Kamerunu, 200 zł na akcję "Polska Fundacja dla Afryki",  400 zł - dołożyliśmy do Szlachetnej Paczki.  Cała klasa wzięła udział w przygotowaniu "Szlachetnej Paczki" - spożywcze i chemiczne rzeczy - wychowawca s. Judyta Kramarz

Monika Książkiewicz

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły