Wizyta s. Justyny Czerwińskiej
2022-03-22

Wizyta s. Justyny Czerwińskiej

Serdecznie dziękujemy Siostrze Justynie Czerwińskiej, która spotkała się z uczniami klas trzecich i przybliżyła realia życia w Afryce.

Siostra Justyna przez kilka lat mieszkała i pracowała w Ghanie jako założyciel i dyrektor szkoły w Chiraa.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak wygląda szkoła w Ghanie, czego uczą się dzieci. Siostra opowiedziała nam również, jak żyją ludzie, gdzie mieszkają, jak się ubierają, co jedzą.

To wydarzenie było częścią cyklu spotkań dotyczących szkół w Ghanie (prowadzonych przez Siostry Nazaretanki)  i życia ludzi w Afryce organizowanych przez Siostrę Ewę Adamczyk, która również doświadczyła życia w Afryce i przybliża uczniom tą tematykę w czasie zajęć świetlicowych.

Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej, dotyczącej współpracy ze szkołami w Ghanie, prowadzonej przez nauczyciela języka angielskiego Wiktorię Smaluch.  Działania prowadzone na lekcjach języka angielskiego w klasie trzeciej dotyczą głównie wymiany korespondencji listownej między uczniami naszych szkół.

s. Ewa Adamczyk, Wiktoria Smaluch