WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI
2018-04-11

WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

Zapraszamy uczniów klas I- VII do udziału w konkursie recytatorskim. Należy wybrać jeden wiersz z zaproponowanych dla poszczególnych grup wiekowych i przedstawić go w dniu przesłuchań, „nie łamiąc przy tym języka” :)

1) Klasy I:

• M. Strzałkowska: "Huczek", "Muszka", "Trznadle"
  • K. Szoplik  "Jerzy"
  • A. Żero "Żuczki"

2) Klasy II- III:

• M. strzałkowska: "Typ spod Sopotu", "Chrząszcz", "Szczeniak", "Grzeczna dama", "Abecadło", "Dzidzia, Lidzia, Lodzia, Bodzio", "Rumak", "Mlecze"
  • K. Łochocka "Czarna krowa"
  • A. Bujalska "Kłótnia"

3) Klasy IV- VII:

• M. Strzałkowska "Jamnik", "Strzyżyk", "Życie w pszenżycie"
  • L. J. Kern "Żuczek".

Teksty wierszy można otrzymać u wychowawczyń świetlic klas   I- III lub wydrukować we własnym zakresie.

Celem konkursu jest rozwój zdolności językowych i umiejętności pamięciowych uczniów, propagowanie wśród nich poezji i poprawnej polszczyzny.

Oceniane będą: pamięciowe opanowanie tekstu, poprawna wymowa i dykcja.

Przesłuchania odbywać się będą w piątek 27 kwietnia między godz. 12.00 a 15.00. Rozdanie dyplomów i nagród nastąpi w pierwszej połowie maja.

Wychowawczynie świetlic klas I-III