Warsztaty edukacyjno-profilaktyczne
2021-11-30

Warsztaty edukacyjno-profilaktyczne

W dniach 17-18.11.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie, odbyły się warsztaty edukacyjno-profilaktyczne pt. Drogowskazy. Adresatami zajęć byli uczniowie klas 4-5 szkoły podstawowej.

Tematem przewodnim były wartości, w tym dobro, prawda, szlachetność. Ponadto, uczniowie zastanawiali się nad własną hierarchią wartości, jak ją rozumieją?, czym kierują się w swoim nastoletnim życiu? Rozmawiali również o tym, jak budować relacje z innymi, kim jest i czym charakteryzuje się dobry przyjaciel?, dlaczego warto rozwijać własne pasje i hobby?, a także jak radzić sobie z emocjami.

Podczas spotkania wykorzystane zostały gry i zabawy uczące współpracy w grupie, burza mózgów, dyskusja, możliwość wypowiedzenia się na forum grupy.

A oto opinie samych uczestników na temat warsztatów edukacyjno-profilaktycznych Drogowskazy:

· Uważam, że spotkanie było ciekawe.

· Podobało mi się Pani podejście do nas jako młodych ludzi.

· Podobało mi się, bo rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach.

· Można się wygadać.

· Rozmowa o uczuciach i wartościach. Burza mózgów.

· Mogłam poczuć się ważna.

· Według mnie zajęcia były bardzo, bardzo fajne.

· Świetne.

· Było ciekawie i zabawnie!

· Bardzo spodobały mi się zajęcia. To są nasze drugie takie zajęcia. Z panią były bardzo ciekawe.

· Podobała mi się zabawa na końcu.

· Wszystko mi się podobało, bardzo dziękujemy.

· Wszystko było fajnie!

· Podobała mi się ta część o przyjaźni. Myślę, że mi się przyda.

· Było fajnie, mogłam pogadać.

· Dobrze było. :)

· :) Bardzo ciekawa lekcja.

Warsztaty prowadziła p. Katarzyna Świerzewska z Krakowa, pedagog i certyfikowany trener programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży oraz warsztatów dla nauczycieli i rodziców. W pracy dzieli się swoją wiedzą z zakresu profilaktyki uzależnień, budowania poczucia własnej wartości, kształtowania pozytywnej więzi z innymi, rozwijaniu indywidualnych pasji i zainteresowań. Prywatnie żona i mama dwóch córek.
Z p. Katarzyną mieliśmy okazję współpracować przy programach profilaktycznych takich jak Archipelag Skarbów i Spinacz.

Monika Książkiewicz-pedagog szkolny