Vice Mistrzynie Krakowa 2018
2018-06-13

Vice Mistrzynie Krakowa 2018

Wielkim sukcesem dziewcząt z SP 164 zakończyły się rozgrywki piłki nożnej w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży. Drużyna zdobyła tytuł vice mistrzyń Krakowa.

Dziewczęta dzielnie walczyły w eliminacjach zajmując 1 miejsce w grupie. Kiedy przyszedł czas na półfinał wydawało się, że ciężko będzie przejść do kolejnego etapu zmagań. 3 zawodniczki z podstawowego składu pojechały na zieloną szkołę, co było dużym osłabieniem. Jednak drużyna świetnie poradziła sobie awansując do finałów również z pierwszego miejsca w grupie pozostawiając za sobą m.in. naszych sąsiadów sp 162 (zwycięstwo 3:1).

W finałach spotkały się 4 najlepsze drużyny z krakowskich szkół. Zwycięstwo na początek rywalizacji dało nam pewność zdobycia medali tylko do końca nie było wiadomo jakiego koloru. Porażka w ostatnim meczu skutkowała tym, że dziewczęta zdobyły nie złote, a srebrne medale.

Poczuliśmy smutek, ale po chwili zapanowała euforia, że jesteśmy drugą drużyną dziewcząt w Krakowie. Brawa dla wszystkich za zaangażowanie :)

Skład: 6b - Musiał Maria, Kucharska Amelia, 6a - Brańka-Borja Anna, Miśniakiewicz Maria, Palmi Emilia, 5a - Krzeszowiak Zofia, Żurek Adrianna, Wąs Anna, Bugajska Aleksandra, 4b - Ługowska Milena, Wojnowska Karolina.

PS. Dzięki punktom wywalczonym w turnieju piłki nożnej i dodaniu do poprzednich sukcesów (długo by wymieniać) na ostatniej prostej wyprzedziliśmy sp 162 dzięki czemu w ogólnej klasyfikacji roku szkolnego 2017/18 zajęliśmy 2 miejsce w Krakowie (w klasyfikacji dziewcząt również 2, natomiast chłopcy - 3).

Ze sportowym pozdrowieniem

Jarosław Małysiak, Krzysztof Iwaszczyszyn

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły