V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej
2017-05-11

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej

Dnia 25 kwietnia 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej, który -już po raz piąty- był zorganizowany przez szkołę Sióstr Augustianek, a patronował mu biskup Grzegorz Ryś. Tegoroczny temat był związany z osobami świętych oraz błogosławionych.

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: klas 1-3 oraz 4-6. Uczniowie mogli wystąpić w trzech różnych kategoriach: solistów, duetów oraz zespołów.

Na poziomie klas 1-3 naszą szkołę reprezentowali: solistka Aleksandra Kazior z piosenką "Fundament", duet - Sergiusz Komorek i Michał Kuśnierz z piosenką "Don Bosco" oraz zespół - Karolina Gładysz, Tymon Bobek, Karolina Wojnowska oraz Szymon Męcner z piosenką "Każdy może być święty". Dzieci były przygotowywane przez p.Katarzynę Więckowską.

Na poziomie klas 4-6 reprezentantami byli: solistka Emilia Małysa również z piosenką "Fundament", duet - Aleksandra Bugajska i Adrianna Żurek z piosenką "Ojciec świętych marzeń" oraz zespół - Maria Zemła, Dominika Pytlowana, Zuzanna Załazińska, Karolina Ćwierz z piosenką "Tacy sami jak my". Uczestniczki konkursu przygotowywała p.Joanna Dywan.

W jury zasiadało grono profesjonalistów - absolwenci szkół muzycznych oraz dyrygenci chórów.

Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wykonania piosenek, urozmaicony - zwłaszcza w młodszych klasach - choreografią.

Aby zareklamować gablotę szkolnych statuetek, która znajduje się obok sekretariatu, nie zdradzam wyników konkursu, ale zachęcam do osobistego odwiedzenia tejże gabloty.

Zwycięzcom gratuluję!

Katarzyna Więckowska

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły