Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

„TEATR- dodaj do ulubionych”
2019-06-11

„TEATR- dodaj do ulubionych”

13 maja 2019- przedstawienie w pięciu aktach: „TEATR- dodaj do ulubionych” czas zacząć.

 Kurtyna w górę, akt 1- dramatycznie/ tragicznie dyktando i dylematy rodem z Hamleta, zapisać rz, czy ż w niezwykle popularnym wyrazie szczeżuja i ... być albo nie być mistrzem ortografii... Oto jest pytanie?

Akt 2 - to, co każdy umie najlepiej, szczególnie w sytuacjach mocno nerwowych, czytaj...  niezupełnie kontrolowanych, czyli sztuka improwizacji , tym razem w scenkach frazeologicznych. A więc didaskalia podają, że  potrzebne będą: niezachwiana pewność siebie, niezmierzone  poczucie humoru, i niewyobrażalny dystans do siebie- przecież niełatwo wcielić się w węża, a nie daj Bóg osła, ale uczniowie sprostali zadaniu.

Akt 3- wyzwanie, którego nie powstydziłby się nawet Mickiewiczowski Konrad Wallenrod, a więc uczeń kontra konkurs wiedzy o utworach dramatycznych.  No, nie lada gratka dla miłośników Balladyny, czy Papkina, o Guślarzu nie wspominając.

Akt 4- chwila prawdy, czyli co Ty wiesz o... teatrze, Drogi Odbiorco sztuki wysokiej, znasz rodzaje teatrów, wiesz , co to antrakt i kim jest statysta???

I wreszcie akt 5-  przyszedł czas na tych, którzy mierzyli się z przysłowiami ,  z kozą,  która przyszła do woza i zastanowili się, na kim czapka gore i dlaczego nie jest to szewc? 

Kurtyna opada, brawa dla uczniów/aktorów. Bis? Nie, to dopiero za rok.

Tak, tych wszystkich wyzwań, trudów i problemów polonistycznych nie powstydziłby się sam Słowacki  z Kantorem razem wzięci. Dziękujemy wszystkim, którzy dodali w Tygodniu Języka Polskiego teatr do ulubionych.

Przedstawiamy >>wyniki konkursów<<, a także zapraszamy do >>galerii zdjęć<<

Polonistki

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły