SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I - III
2022-02-09

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I - III

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie matematycznym dla klas I-III
"MISTRZ SZYBKIEGO LICZENIA"

Cele konkursu:

1. Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów.
  2. Sprawdzenie i porównanie z innymi swoich umiejętności matematycznych.
  3. Doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I – III.
  2. Konkurs jest rozgrywany osobno dla klas I, II i III. Zwycięzcy będą  wyłaniani na każdym poziomie.
  3. Konkurs przebiega w dwóch etapach:
    1. I etap – eliminacje klasowe dla wszystkich uczniów
    2. II etap – konkurs szkolny na każdym poziomie dla uczniów, którzy uzyskali
      w I etapie 85% punktów możliwych do zdobycia.
  4. I etap – przeprowadza nauczyciel uczący w danej klasie; sprawdzają i oceniają organizatorzy konkursu.
    II etap – przeprowadzają i oceniają organizatorzy konkursu.
  5. Każdy z etapów polega na wykonaniu jak największej liczby działań w czasie  10 minut.  W drugim etapie poziom trudności jest wyższy i wykracza ponad podstawę programową.
  6. Terminy:
    I etap – 15 marca 2022 r.,

II etap – 29 marca 2022 r. sala 27:12.50 – klasa 1; 13.05 – klasa 2; 13.20 – klasa 3.
  1. Wyniki konkursu będą ogłoszone 7 kwietnia. Wręczenie nagród będzie  28 kwietnia w klasach.

Zakres treści – KLASY I:

I etap: Dodawanie i odejmowanie liczb do 20.

II etap: Dodawanie i odejmowanie liczb do 20; dodawanie i odejmowanie typu 22 + 6 =;    35 - 4 =;  działania z okienkami.

Zakres treści – KLASY II:

I etap: Dodawanie i odejmowanie liczb do 100 z przekraczaniem progu typu: 56+ 7=; dwucyfrowych bez przekraczania progu 23+41=; mnożenie liczb jednocyfrowych do 50.

II etap: Dodawanie i odejmowanie liczb do 100 z przekraczaniem progu typu: 56+ 7=; dwucyfrowych bez przekraczania progu 23+41=;  mnożenie liczb jednocyfrowych do 100; mnożenie liczb dwucyfrowych przez 2; działania z okienkami.

Zakres treści – KLASY III:

I etap: Dodawanie i odejmowanie liczb do 1000 z przekraczaniem progu; mnożenie i dzielenie liczb jednocyfrowych do 100.
II etap: Dodawanie i odejmowanie liczb do 1000 z przekraczaniem progu;  mnożenie i dzielenie liczb jednocyfrowych do 100; mnożenie liczb dwucyfrowych przez jednocyfrowe; działania z okienkami.

Dorota Dorynek, s. Justyna Jeż