Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

SZCZYT ŚNIEŻNICY ZDOBYTY ZIMĄ!
2018-02-06

SZCZYT ŚNIEŻNICY ZDOBYTY ZIMĄ!

W dniu 4 lutego 2018r. po intensywnej wspinaczce, w iście zimowych warunkach, Klasa 3a zdobyła szczyt Śnieżnicy (1006m n.p.m.) położony w Beskidzie Wyspowym.

Uczniowie wraz ze swoimi Rodzicami oraz Rodzeństwem, pod przewodnictwem Siostry Justyny Jeż, zaatakowali bezpośrednio szczyt Śnieżnicy, stromym podejściem południowym od Przełęczy Gruszowiec.

Po krótkim odpoczynku na szczycie, dzielni zdobywcy ruszyli granią w stronę górnej części Stacji Narciarskiej "Kasina Ski", rozpoczynającej swój bieg z Kasiny Wielkiej. Stamtąd urokliwą ścieżką przez las zeszliśmy i częściowo zjechaliśmy na jabłuszkach do Schroniska na Śnieżnicy - Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego, który składa się z kaplicy i kompleksu budynków, usytułowanego pośród lasu, w malowniczej okolicy na południowym stoku Śnieżnicy, na wysokości ok. 840 m n.p.m. Tam czekał już na nas Ksiądz, gospodarz ośrodka z serdecznym i dowcipnym powitaniem, z Mszą Św.  oraz pysznym obiadem.

W dobrych nastrojach oraz z mnóstwem wspaniałych wrażeń i sporym zapasem świeżego powietrza wróciliśmy wieczorem do Krakowa!

>>>zapraszamy do galerii<<<

Rodzina Jasia Męcnera

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły