ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
2016-02-08

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Dziękujemy wszystkim, którzy kupowali pączki w "Tłusty Czwartek"
w sklepiku Caritasu. Chętnych było tak dużo, że w ciągu pół godziny sprzedaliśmy 700 pączków! W przyszłym roku będziemy bardziej odważni
i zamówimy tyle pączków żeby nikomu nie zabrakło:)
W tym tygodniu, 11 lutego, przypada ogłoszony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego.

Zebrane w czwartek pieniądze chcemy przekazać właśnie na ten cel. Wspomagamy Domowe Hospicjum na terenie Kurdwanowa, a także Dom Pomocy Społecznej, w którym pracuje mama jednego z naszych uczniów. W Domu tym przebywa ok. 150 dzieci i osób starszych z różną niepełnosprawnością... Jest duża potrzeba wsparcia tego domu środkami higienicznymi: mydła, żele pod prysznic, szampony, oliwka do nacierania - jest tam dużo osób leżących. W tym tygodniu na holu Szkoły Podstawowej będą wystawione pudełka na te artykuły. Prosimy o pomoc dla tych chorych osób - może to też będzie okazja do pierwszej wielkopostnej jałmużny w tym roku miłosierdzia... Jeszcze raz dziękujemy za ofiarność i życzliwość wszystkim!

s. Judyta