Sprawozdanie z wycieczki klasy 5a do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Data: 2024-01-09
Nauczyciele: Magdalena Domańska, Marzena Pacek
rodzic wspierający wycieczkę: Pani Agnieszka Komorek
Cel wycieczki: zapoznanie uczniów z tajnikami lotnictwa i portu lotniczego

Uczniowie klasy 5a mieli okazję poznać tajniki lotnictwa i portu lotniczego.Przewodnik oprowadził ich po interaktywnej wystawie, na której mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat funkcjonowania lotniska.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć replikę kokpitu samolotu, zobaczyć jak wygląda odprawa na lotnisku i jak pakuje się bagaż. Mogli też poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące na pokładzie samolotu.

Największą atrakcją wycieczki był spacer po tarasie widokowym, z którego można podziwiać startujące i lądujące samoloty. Uczniowie byli zachwyceni widokiem i z zainteresowaniem obserwowali ruch na lotnisku.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie dużo się nauczyli i mieli okazję poznać fascynujący świat lotnictwa.

Na podstawie wrażeń uczniów z wycieczki, nauczyciele języka angielskiego przygotują lekcję o lotnisku. Lekcja będzie obejmować następujące elementy: -rozmowa na temat wycieczki:
- nauka nowych słów i zwrotów związanych z lotnictwem - dialogi na lotnisku

Marzena Pacek