Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Spotkanie formacyjne klas 1 - 19 IX 2020
2020-09-23

Spotkanie formacyjne klas 1 - 19 IX 2020

W sobotę 19 września w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Kurdwanowie miało miejsce spotkanie formacyjne dla Rodziców i Uczniów klas pierwszych.

Towarzyszył nam ks. Michał Królik, który w skierowanym do nas słowie podkreślił wartość i rolę słuchania najpierw Słowa Bożego, a późnej tego co słyszymy w naszym codziennym życiu i co przekłada się na naszą rodzinną i szkolną formację.

Rozpoczynający się wspólny proces wychowania dzieci w szkole Sióstr Nazaretanek powierzaliśmy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, zakończonej indywidualnym błogosławieństwem każdej rodziny oraz wręczeniem poświęconej wcześniej figurki Świętej Rodziny.

W ten sposób cała rodzina została włączona w codzienną modlitwę Sióstr Nazaretanek:

Najświętsza Rodzino, błogosław i strzeż wszystkie rodziny świata. Zachowaj je złączone nierozerwalnym węzłem miłości, wierne otrzymanym łaskom i obowiązkom swego powołania. Spraw, aby żyły według prawa i przykazań Bożych, by ich życie było odbiciem Twego życia na ziemi i pozwoliło im kiedyś cieszyć się Twoim szczęściem w niebie. Amen.

s. Katarzyna / dyrektor

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły