Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Spotkanie formacyjne dla Rodzin uczniów klas pierwszych 18.IX.2021 r.
2021-09-27

Spotkanie formacyjne dla Rodzin uczniów klas pierwszych 18.IX.2021 r.

W sobotę 18 września - w dzień liturgicznego święta św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży Rodzice wraz z dzieci i wychowawcami z klas pierwszych spotkali się w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża na Kurdwanowie na spotkaniu formacyjnym.

Spotkanie składało się z kilku części. Najpierw wszyscy wysłuchali konferencji księdza Michała Królika, który m.in. ukazał św. Stanisława Kostkę jako dobrego patrona na nie tylko na drodze do wychowywania dzieci ale i dążenia do realizacji własnych planów dziecka i młodego człowieka. Wskazał na podstawową rolę rodziny jako pierwszego miejsca wychowania religijnego.

Następnie zostały poświęcone figurki Świętej rodziny. S. Katarzyna Jakubiec – dyrektor w kilku słowach wyjaśniła sens wręczania tych symboli każdej rodzinie, której dziecko zaczyna edukację w Szkole Sióstr Nazaretanek. Jest to znak włączenia każdej rodziny nie tylko we wspólnotę tej konkretnej szkoły, ale przede wszystkim w codzienną modlitwę, którą każdego dnia siostry Nazaretanki odmawiają codziennie na całym świecie. Następnie wszyscy trwaliśmy w modlitewnej ciszy na adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie każda rodzina została indywidualnie pobłogosławiona i otrzymała poświęconą figurę na znak nazaretańskiej jedności.

s. Katarzyna

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły