Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
2021-09-09

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

W środę 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Spotkaliśmy się najpierw w kościele pw. Podwyższenia Krzyża na Kurdwanowie, gdzie Mszę świętą sprawował dla nas ks. Michał Królik. W przygotowanie liturgii pod przewodnictwem siostry Amabilis włączyli się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W skierowanym do nas słowie ksiądz Michał ukazał nam świętego Józefa, jako osobę, od której wszyscy możemy się uczyć ciszy i słuchania.

Po wspólnej Eucharystii siostra dyrektor Katarzyna Jakubiec przywitała rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Przedstawiła również nowych Nauczycieli, którzy podejmą pracę w naszej szkole:

mgr Anna Zięba – edukacja wczesnoszkolna, klasa 1a

mgr Adriana Łukaszyk – j. polski

mgr Małgorzata Banyś Kiełbasa - chemia

mg Łukasz Łagowski –przyroda

            Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyły się spotkania z Wychowawcami poszczególnych klas. Cieszymy się, że po słonecznych wakacjach i z Bożym Błogosławieństwem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny .

Przychodząc do szkoły odwiedzajmy naszą kaplicę. Przy obrazie bł. Franciszki Siedliskiej znajdującym się na holu szkoły można zostawiać swoje intencje modlitewne. Co miesiąc w kaplicy szkolnej jest sprawowana Msza święta za wstawiennictwem bł. Franciszki Siedliskiej, podczas której Siostry modlą się w przekazywanych w ten sposób intencjach. 

Niech nam Wszystkim nie zabraknie zapału, sił i Bożego Błogosławieństwa  na nowe szkolne wezwania.

s. Katarzyna
dyrektor

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły