Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Rekolekcje Wielkopostne 2019
2019-04-15

Rekolekcje Wielkopostne 2019

„Miej czas na to, aby pomyśleć – to źródło mocy.
Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi.
Miej czas na uśmiech – to muzyka duszy.”
Św. matka Teresa z Kalkuty

O TYM, KIM JESTEŚMY NIE ŚWIADCZY WYKSZTAŁCENIE, MAJĄTEK, WYGLĄD, TALENT... ALE TO JAK TRAKTUJEMY DRUGIEGO CZŁOWIEKA...

Wielki Post jest szczególnym czasem, kiedy mamy wydobywać na zewnątrz pokłady dobra, w jakie wyposażył nas Pan Bóg. W dobrym wykonaniu tego zadania pomogły nam rekolekcje wielkopostne zorganizowane w naszej szkole, które dla klas 1-6 poprowadził ks. Andrzej Jasnos, a dla klas 7,8 i 3 gimnazjum ks. Grzegorz Szczygieł MS. Bohaterką tych dni była bł. Matka Teresa z Kalkuty, która przykładem życia i dziełami dokonanym tu na ziemi, rzeczywiście spisała się na Amen. Zawsze powtarzała bowiem: "Jestem ołówkiem w ręku Pana Boga, On pisze nim to co chce". W czasie rekolekcyjnych spotkań,  dzieci odnajdywały sens pracy, uświadamiały sobie istnienie posiadanych własnych darów Boga, uczyły się czym jest posłuszeństwo i szacunek, uświadomiły sobie, że koncentracja na posiadaniu dóbr prowadzi do braku dostrzegania, tego co najważniejsze - Boga. , że zaufać to uwierzyć w to,  czego nie możemy zobaczyć.  Starsi uczniowie odkrywali siebie i  swoje talenty,  uczyli się, jak dzielić się nimi z innymi, jak pozostać wiernym swoim marzeniom, ponieważ jedynie w Jezusie możemy dojść do miłości, która jest wypełnieniem naszego życia. Rekolekcjoniści słowem, piosenką, rysunkiem, filmem,  a nade wszystko wspólnie przeżywana Droga Krzyżową i  sprawowaną Eucharystią przypominali,  że każdy z nas jest w oczach Boga wyjątkowy i dla Niego najważniejszy.

Dziękujemy Bogu za ten piękny czas - czas słuchania słowa Bożego,  wspólnej modlitwy, czas radości, czas bycia dobrymi. Będziemy pamiętać, że " rekolekcje to takie lekcje, gdzie każdy człowiek duży i mały staje się bardziej doskonały". Niech przeżyte dni umocnią naszą przyjaźń z Panem Jezusem.

Zapraszamy do >>galerii<< oraz na filmy:

s. Aneta

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły