Rekolekcje wielkopostne 2018
2018-03-06

Rekolekcje wielkopostne 2018

Wielki Post to czas duchowego wyciszenia i zastanowienia się nad sobą, swoimi wyborami i swoją relacją z Bogiem. Wielki Post to czas rekolekcji. Odbyły się one również w naszej szkole w dniach od 28 lutego do 2 marca. Spotkania rekolekcyjne w formie autorskich koncertów wzbogaconych o świadectwa prowadził Zespół Katolików Świeckich TESIMONIUM.

W czasie Mszy św., kończącej szkolne rekolekcje, ks. Jacek,  zwracając się do nas powiedział: "Na Waszych twarzach widzę dużo radości. Wierzę, że przez te trzy dni staliście się lepsi, mądrzejsi, że postaracie się dzielić tym, co otrzymaliście w darze : sercem, zdolnościami, mądrością, swoimi rękami i nogami. Jeśli o to zadbacie, kiedyś i o was powiedzą, że byliście dobrzy, że miło było z wami spędzać czas, że chętnie dzieliliście się tym, co mieliście, nawet jeśli sami nie mieliście za dużo. I w taki właśnie sposób powstanie lawina dobroci, radości i miłości. To jedyne przedsięwzięcie, w którym tym więcej się otrzymuje, im więcej się daje. Nie czekajcie aż zacznie ktoś inny. ".

Podejmij post od GNIEWU i NIECHĘCI.
Codziennie daj swym najbliższym
dodatkową porcję miłości.
Podejmij post od OSĄDZANIA INNYCH.
Zanim kogoś potępisz, przypomnij sobie,
jak Jezus odnosi się do twoich upadków.
Podejmij post od NARZEKANIA.
Kiedy będziesz miał ochotę narzekać,
zamknij oczy i przypomnij sobie małe
radości i te wielką radość,
że Pan cię kocha.
Podejmij post od UCZUCIA ŻALU
i PRETENSJI do INNYCH.
Ciągle pracuj nad przebaczeniem tym,
którzy cię zranili.
Podejmij post od PYCHY i ZAZDROŚCI,
bo one rujnują twoje życie wewnętrzne.

Gdy tak przeżyjesz Wielki Post bardzo
głośno i radośnie będziesz śpiewał ALLELUJA!

Pamiętajcie, rekolekcje nie kończą się razem z naszym rozstaniem. Owoce rekolekcji będziemy poznawać w dalszym naszym życiu. Oby te godziny spotkań pomogły nam wszystkim głębiej przeżyć tajemnice wiary i uczyły naśladować Jezusa.

Zapraszamy do >>galerii<< oraz filmy:

s. Aneta