Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

Pracowici jak ''Boże pszczółki''
2021-09-06

Pracowici jak ''Boże pszczółki''

Popularne powiedzenie z pewnością odnieść można do Nauczycieli i Wszystkich pracowników naszej krakowskiej szkoły.

Od kilku dni, jak zapewne we wszystkich naszych instytucjach oświatowych, wszyscy pracują, aby w dobry sposób przygotować się do nowego roku szkolnego. Chcąc się przekonać, jak to naprawdę jest z tą pracowitością pszczół, cała wspólnota pracowników szkoły wybrała się do Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. Mieliśmy doskonałą okazję, aby przekonać się na własne oczy, jak wygląda nie tylko praca pszczół, ale i jak powstaje miód oraz inne wyroby pszczelarskie. Własnoręcznie każdy z nas wykonał również świecę z prawdziwego wosku oraz z tzw. pierzgi woskowej. Nie zabrakło degustacji miodu i pyłku pszczelego. Czuliśmy się jak w krainie miodem płynącej…
Po spotkaniu z mądrymi pszczołami udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby przed obliczem Kalwaryjskiej Matki Bożej zawierzyć nas, naszych uczniów i wszelkie troski szkolne i rodzinne. Eucharystię sprawował dla nas ks. Michał Królik, który pokreślił rolę wiary w naszym życiu i wezwania jakie wiara stawia przed nami we współczesnym świecie. Podkreślił również moc świadectwa, które możemy dać naszym uczniom, czasem bez słów, swoją postawą, czynem. 
Wspólny dzień zakończyliśmy smacznym obiadem. Umocnieni czasem spotkania i modlitwy z radością podejmujemy nasze codzienne szkolne obowiązki -czego życzymy Wszystkim rozpoczynającym rok szkolny!    
W imieniu Pracowitych jak pszczoły- Pracowników 
według nazewnictwa pszczelego królowa matka 
 s. Katarzyna 
Szkoła w Krakowie   

s. Katarzyna

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły