Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
2017-09-30

Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Książki zmieniają nas, my zmieniajmy świat!”

Tydzień I (02.10. - 06.10.) pod hasłem: "Baczność- ludzie są źli!"

• Dzieci z klas I - IV obejrzą film oraz usłyszą fragmenty książek na temat trudnego życia ich rówieśników w wojennych realiach.
  • Uczniowie klas V - 3 Gim zobaczą prezentację multimedialną na ten temat.

Tydzień II (09.10. - 13.10.) pod hasłem: "Spocznij - ludzie są dobrzy!"

• Zapraszamy na wystawę książek o "dobrych ludziach" - działaczach na rzecz pokoju na świecie, która zostanie przygotowana w holu szkoły.
  • Na lekcjach wychowawczych uczniowie obejrzą fragmenty filmów biograficznych.
  • Na korytarzach zawisną gazetki ścienne poświęcone tym osobom.
  • 10.10. chętni uczniowie napiszą Dyktando Niepodległościowe.
  • W ramach hasła tego tygodnia, w czwartek 26.10. zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami organizacji "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Uczniowie klas 7- 3 gimnazjum usłyszą o współczesnych prześladowaniach chrześcijan i sposobach pomagania im.

Tydzień III (16.10. - 20.10.) pod hasłem: "Apel o pokój".

• Klasy I -IV zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na plakat, będący apelem o pokój.
  • Uczniów klas V -VI zapraszamy do udziału w konkursie literackim i poetyckim: "Apel o pokój" oraz "Nigdy więcej wojny!"

Tydzień IV (23.10. - 27.10) pod hasłem: "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka".

> 23 października Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych <

• Uczniów klas I -IV zapraszamy do stworzenia laurek dla biblioteki lub drogowskazów, które będą wszystkim wskazywać najkrótszą drogę do biblioteki szkolnej. Zostaną dla nich przeprowadzone ciekawe lekcje biblioteczne.
  • Klasy V - 3 Gim. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim "Szkolne drzewo recenzji" oraz fotograficznym "Sleeveface, czyli ubierz się w ciekawą książkę" (jak na zaprezentowanych zdjęciach).

UWAGA:

Prace konkursowe należy złożyć do 20.10.2017r. w szkolnej bibliotece.

>>>REGULAMINY KONKURSÓW<<<

Piotr Figura