Patronalne Święto Szkoły 2023
2023-12-01

Patronalne Święto Szkoły 2023

W dniu 27.11.2023 r. obchodziliśmy Patronalne Święto Szkoły. Cała społeczność Szkoły świętowała poprzez uroczyste wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej.

W holu szkoły uczniowie mogli podziwiać wytwory wspólnej pracy tj. wystawę klasowych kalendarzy adwentowych opatrzonych sentencją zaczerpniętą z pism bł. Franciszki, wiersze inspirowane życiem Patronki oraz prace laureatów Szkolnego Konkursu Plastycznego „Kadr z życia św. Rodziny”. Korytarze szkoły zostały ozdobione zdjęciami bł. Franciszki Siedliskiej oraz informacjami dotyczącymi jej życia i charyzmatu Zgromadzenia.

Od rana uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami modlili się w kaplicy szkolnej przy relikwiach bł. Franciszki Siedliskiej. Mogli przy tej okazji składać prośby w intencjach osobistych i swoich rodzin.  Następnie poszczególne klasy w wyznaczonych porach
brały udział w akademiach w sali teatralnej. Poprzez programy słowno-muzyczne przygotowane przez nauczycieli świetlicy kl. 2 i 3 oraz s. Amabilis  uczestnikom została przybliżona postać błogosławionej. Uczniowie zaangażowani w przedstawienia wykorzystali w pełni swoje umiejętności aktorsko-wokalne i sceniczne. Każde przedstawienie kończyło się słodkim akcentem, gdyż w tym dniu świętowaliśmy również imieniny naszej siostry Dyrektor Katarzyny Jakubiec.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w pomoc techniczną czy służyli dobrą radą. Pozytywne wsparcie było istotne, aby wspólne świętowanie miało tak uroczysty finał.

Zapraszamy do zapoznania się z >>fotorelacją  z wydarzenia<<

Olga Regucka-Rogalska, s. Amabilis Maria Wnuk , Edyta Marczewska-Duras, Sylwia Tyszkiewicz