Obóz narciarski Kluszkowce 2019
2019-02-04

Obóz narciarski Kluszkowce 2019

W pierwszym tygodniu ferii, czyli 12-18 stycznia 2019 roku odbył się obóz narciarski dla uczniów naszej szkoły.

Nocowaliśmy w pensjonacie "Wolski" w miejscowości Mizerna, a umiejętności narciarskie szlifowaliśmy na stoku w Kluszkowcach. W tym roku śniegu było pod dostatkiem i z przyjemnością mogliśmy korzystać z jego walorów. Jednak długotrwały opad dał nam się też we znaki m.in. dwukrotnie unieruchamiając autokar na 1,5 godziny oraz utrudnił jazdę na stoku (walka z wiatrem w zamieci śnieżnej). Przygód i wrażeń było wiele - jak co roku J. Przez większość wyjazdu pogoda Nas nie rozpieszczała, jednak ostatnie dwa dni w słońcu (bardziej czwartek, niż piątek), lekko zmrożony śnieg - cudowne warunki narciarskie z przepiękną panoramą i widokiem na Tatry zapadną Nam w pamięci na długo.

Telegraficzna relacja z pobytu:

SOBOTA. Zbiórka (parking Dekada) i wyjazd z Krakowa. W drodze omówienie spraw dotyczących organizacji i bezpieczeństwa podczas wyjazdu. Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie i obiad z lekkim poślizgiem L. Wyjście na narty, podział na grupy, zajęcia oswajające na stoku. Kolacja, zajęcia organizacyjne, plastyczne, omówienie regulaminów.

NIEDZIELA. Gimnastyka poranna. Zajęcia narciarskie, udział w Mszy Świętej w Maniowy. Wieczorne zajęcia na sali fitness, siłownia, tenis stołowy - "bieganiec", rozgrywki piłkarzyków.

PONIEDZIAŁEK. Gimnastyka poranna. Zajęcia narciarskie. Podchody terenowe z zadaniami i bitwą na śnieżki. Zajęcia fitness, nauka i doskonalenie tańców m.in. belgijka, układ tańca nowoczesnego, itp.

WTOREK. Gimnastyka poranna. Zajęcia narciarskie. "Mam talent" - prezentacja talentów uczestników zimowiska (scenki, skecze, piosenki). Kulig z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

ŚRODA. Wycieczka do Zakopanego (spacer po Krupówkach, zakup pamiątek, zabawy w aquaparku). Popołudniowo-wieczorne zajęcia narciarskie, zajęcia w klubie fitnes.

CZWARTEK. Gimnastyka poranna. Zajęcia narciarskie. Analiza video umiejętności narciarskich. Spacer po okolicy. Pakowanie, porządkowanie pokoi. Zajęcia taneczne, karaoke.

PIĄTEK. Zajęcia narciarskie (zawody - slalom, doskonalenie jazdy na nartach). Podsumowanie zimowiska, wręczenie nagród, dyplomów i medali, konkurs czystości. Powrót do Krakowa :)

Zapraszamy do >>>galerii<<
Krzysztof Iwaszczyszyn, Jarosław Małysiak