nowe horyzonty edukacji filmowej 2023/2024
2024-03-12

nowe horyzonty edukacji filmowej 2023/2024

Od początku bieżącego roku szkolnego klasa 7b bierze udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Są to wyjątkowe filmy uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych, kartą pracy, scenariuszem lekcji oraz analizą psychologiczną.

Od października do kwietnia raz w miesiącu w Kinie Pod Baranami projektowany jest wartościowy film.  Przed każdym seansem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona wybranemu zagadnieniu. Nasza klasa została zgłoszona do cyklu  „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – w ramach którego prezentowane są filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do egzaminu ósmoklasisty; to cykl, w którym tematyka filmów oraz przedstawiane w nich motywy nawiązują do toposów, które można znaleźć w lekturach szkolnych.
Projekt NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Honorowy patronat nad projektem ma organizacja Europa Cinemas.

Urszula Pytlowana