Nazaret dla Dzieła 2019 - relacja
2019-03-29

Nazaret dla Dzieła 2019 - relacja

24 marca 2019 - piękne okoliczności przyrody, kolorowe koszulki, kibice, mnóstwo energii i dobrego humoru, a gdzieś w oddali meta - tak oto przedstawiał się początek 16. Półmaratonu Marzanny, w którym uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły.

Udział w biegu to efekt współpracy podjętej przez klasę 1a na czele z jej wychowawczynią, s. Justyną Jeż, z Dziełem Pomocy Św. Ojca Pio, od 15 lat  niosącym  pomoc osobom dotkniętym  bezdomnością oraz nią zagrożoną. Pierwszaki dzielnie wspierają podopiecznych fundacji w ramach klasowego dzieła charytatywnego.  Ponieważ tradycją już  jest udział Przyjaciół Dzieła  w witającym wiosnę Półmaratonie Marzanny i towarzyszącym mu biegu na 10 km, stąd nie mogło zabraknąć w tym wydarzeniu reprezentantów naszej szkoły.

Drużyna Nazaret dla Dzieła, bo taką nazwę przybrała grupa Rodziców i Przyjaciół z klasy 1a, postanowiła uczestniczyć w rywalizacji   pod wspólnym  hasłem  Drużyny Dzieła Pomocy św. Ojca Pio: "Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania". Wszystko po to, by zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób bezdomnych, a im samym pokazać, że nie są nam obojętni! Chcieliśmy także pokazać, że chcieć , to móc, że potrafimy się spiąć, poćwiczyć, wybiec i, co najważniejsze, dobiec. Dobiec, by pomóc, wesprzeć, pokazać solidarność z tymi, dla których los nie okazał się zbyt łaskawy. Satysfakcja i radość płynąca z pokonania zaplanowanego dystansu okazała się być wielką  zapłatą za trud przygotowań,  więc na pewno to powtórzymy!

Nazaret dla Dzieła- drużynę ze społeczności szkolnej tworzyli:

Nauczyciele: Urszula Kozińska, Kinga Wlezień, s. Justyna Jeż, Jarosław Małysiak, Krzysztof Iwaczszyszyn

Rodzice: Aleksandra Gątkiewicz, Paweł Gątkiewicz, Gabriela Powązka, Małgorzata Krzyk, Marta Szmolke, Tomasz Drozd, Piotr Przybyłowski, Jarosław Landowski, Krzysztof Koziński, Krzysztof Przybyło, Marek Jarecki, Łukasz Plebańczyk, Paweł Pyrczak, Janusz Pabian

Liczymy na to, że w przyszłym roku będzie ona liczyła jeszcze więcej zawodników :)
Zapraszamy do >>GALERII<<