Nasza szkoła włączyła się w akcję Caritas „Rodzina Rodzinie” –pomoc dla Syrii
2017-03-29

Nasza szkoła włączyła się w akcję Caritas „Rodzina Rodzinie” –pomoc dla Syrii

Otrzymaliśmy poniższe podziękowanie:

Caritas Polska serdecznie dziękuje za objęcie 6-miesięcznym wsparciem rodzinę z Syrii. Dziękujemy, że odpowiedzieli Państwo na nasz apel o pomoc i ofiarnie przekazywali fundusze.

Niedawno przedstawiciele Caritas Polska byli w Aleppo. Rodziny bardzo dziękują za pomoc, są wzruszone, że ktoś właśnie o nich pamięta. Wiedzą, że to polskie, konkretne rodziny im pomagają. Przekazujemy ich ciepłe, z głębi serca podziękowanie.

Proszą, by jeszcze nie ustawać w niesieniu pomocy. Obecnie Aleppo to morze ruin, ludzie nie mają jeszcze pracy, tym samym źródeł utrzymania. Miasto powoli podnosi się z gruzów, ale wciąż brakuje wszystkiego.

Fundusze z akcji Rodzina Rodzinie wykorzystywane są obecnie na zakup dostępu do prądu, opłacenie wody, jedzenia, lekarstw oraz wynajmu mieszkań. By zobrazować jak wojna zubożyła ludzi, podajemy przelicznik dolara na funta syryjskiego. Przed wojną 1 USD posiadał wartość 50 funtów syryjskich, obecnie to 540. Posiadanie pracy jest rzadkością, jeśli już ktoś pracuje, zarabia średnio ok 50 USD miesięcznie.

Szkoła będzie nadal kontynuowała udział w tej szlachetnej akcji.