Aktualności

Wydarzenia z życia szkoły

"Milion dzieci modli się na różańcu"
2020-10-21

"Milion dzieci modli się na różańcu"

Tegoroczna światowa inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu” miała miejsce również w naszej szkole.

Siostry Joanna i s. Amabilis przygotowały i podzieliły tajemnice różańcowe pomiędzy wszystkich uczniów oraz poprosiły o włączenie się w akcję wszystkich nauczycieli.

Przypomnimy iż Akcję zorganizowała po raz kolejny papieska fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ma ona swoje źródło w obietnicy Ojca Pio mówiącej o nadziei przemiany świata na lepsze dzięki modlitwie najmłodszych.

„Idea wzięła swój początek w Wenezueli. W 2005 roku jedna z kobiet towarzyszyła dzieciom odmawiającym różaniec przed sanktuarium Matki Bożej. Przyszła jej wtedy na myśl obietnica złożona przez ojca Pio: jeśli milion dzieci będzie wspólnie odmawiać różaniec, świat się zmieni. Dlatego narodziła się nasza inicjatywa – mówi ks. Serrano. – To jest też nasza intencja, aby zmienić oblicze tego świata, w którym jest tak mało pokoju. Zachęcamy do modlitwy szczególnie w rodzinach; pragniemy, aby dzieci wraz z całymi rodzinami odmawiały różaniec. Także w szkołach, na ile to możliwe, chcielibyśmy, aby ta inicjatywa nabrała rozmachu. Różaniec to modlitwa, którą można praktykować w każdej chwili i w każdym czasie.“

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

s. Katarzyna

Jeszcze więcej...

Dowiedz się więcej na temat Naszej Szkoły